חדשות ועדכונים

"עד 10" – הזוכים בהשקעת הפקה

ב-7.3.19 התקיים בבית הספר לאמנויות המסך במכללת ספיר אירוע הפיצ'ינג של מיזם "עד 10" לסרטי עלילה קצרים של קרן מקור. 11 הצעות שעברו תהליך של פיתוח וחונכות תסריט הוצגו על ידי יוצריהם בפני חבר השופטים שכלל את רני בלייר – ראש התוכנית לתואר ראשון, בית הספר לאמנויות הקול והמסך, מכללת ספיר; נועה קידן – עורכת סרטים; אברהם פרחי – מפיק חברת ,UMC פיליפה קוברסקי – מפיצה ומפיקה, סינפיל בע"מ; עמית גורן, מנהל אמנותי ומנכ"ל קרן מקור.

כל אחד מששת הפרויקטים שנבחרו על ידי חבר השופטים זכה בהשקעה של 100,000₪ מקרן מקור ואף ייהנה משיתוף פעולה שיזמה הקרן עם חברות מקצועיות בתמחור מיוחד ובהדרכה מקצועית – גליקסון השכרת ציוד צילום, אולפני די.בי. לעריכת פס-קול ומיקס ואולפני אר.ג'י.בי –אהרון פאר לעיצוב תמונה ואון ליין. הסרטים שיופקו מיועדים להקרנת בכורה חגיגית בפסטיבל הסרטים חיפה 2019, בסוכות. הפרויקטים שהוצגו באירוע הפיצ'ינג ולא זכו להשקעת הפקה של הקרן יוזמנו להגיש שוב במועד "עד 10" הבא שיושק במסגרת פסטיבל קולנוע דרום בתחילת חודש יוני הקרוב ויעלו אוטומטית לשלב ב' של הלקטורה כמועמדים להשקעת הפקה.

קרן מקור מודה לשותפים למיזם ממכללת ספיר: סמי שלום שטרית – מנהל בית הספר לאמנויות הקול והמסך, רני בלייר, ראש התוכנית לתואר ראשון – בית הספר לאמנויות הקול והמסך, תמיר הוד – מפיק פסטיבל קולנוע דרום, יעל מימוני מנהלת פסטיבל קולנוע דרום, ללקטורים של מועד "עד 10" – אילנית סוויסה, רוני ניניו, אמיר פכר אלדין, מנחם רוט, קרן בן-רפאל, רנא אבו-פריחה, וללקטורים וחונכי התסריט מיקי כהן ומאיה הפנר, ולברק הימן מנחה אירוע הפיצ'ינג ולצוות ההפקה והטכני שתמך באירוע.

הסרטים הזוכים:
1. בוטיק חבל
תסריט ובימוי: פיני טבגר, מפיק: תומר מיקלברג
עידו ואנה (15), פאנקיסטים משועממים, יוצאים בלילה לגנוב ג'ינסים מחבלי כביסה. במהלך המסע עידו המאוהב מנסה להתקרב אליה, אך אנה קשוחה ומערערת את גבריותו. מפגש מקרי עם חברות ערסים מביא אתו עימות אלים, וכל השלל שלהם נגזל. אולם, התקרית הקשה מצליחה לבסוף לקרב את אנה לעידו.

2. הקרוואן האחרון
תסריט ובימוי: לב ברודינסקי, מפיקים: יעל פרלוב וקובי מזרחי

השנה היא 1994 ובארץ מפוזרים אתרי קרוואנים זמניים לעולים מבריה"מ. כעת, אחד האתרים עומד להיהרס. איליה (10) מבלה את זמנו אצל שכנו ז'ניה (70) , אלמן בודד המסרב לעזוב את הקרוואן שלו.
כאשר אמבולנס מפנה את ז'ניה מחוסר ההכרה, איליה נשאר להגן על הקרוואן של ז'ניה ולמלא את רצונו האחרון.

3. דבק
תסריט ובימוי: אוריה הרץ, מפיק: טל בכר
אליה (28) לוקח את אמו החולה חנה (52) לביקור אצל אביגיל (34), קוראת בכף יד החיה במדבר.
הוא יעשה הכול כדי לתת לאמו קצת כוח ואמונה.

4. כוס שבורה
תסריט ובימוי: מעיין שוורץ, מפיק: אילון שני
סיפורה של נעמי מבוגרת בשנות ה90 לחייה המתגוררת לבדה בביתה בצפון. יום אחד היא נופלת ולא יכולה לקום.

5. הנכם מוזמנים
תסריט: אסיה לבטוב, במאי: יבגני רומן, מפיק: חיליק מיכאלי
מילה וויקה, בת ואם עולות חדשות מוזמנות לחתונה ישראלית. מילה מקנאה באמא שלה ומתביישת בה בו זמנית. ויקה טורפת את חווית החתונה במלואה, היא אוכלת, רוקדת ואפילו מכירה גבר. מילה היתה רוצה להיות כמוה אבל לא מסוגלת. מפגש עם בחור אלמוני על ספסל מבודד מזמן לה הזדמנות לעבור תהליך התבגרות.

6. הגמ"ח של רוחל'ה – תסריט ובימוי: יוחאי רוזנברג, מפיק: רון עופר
רוחל'ה היא אישה מלאת סתירות. היא מסתובבת כמו הקיצונים שבקיצונים בירושלים כשפניה רעולות, חיה בשוליים של השוליים בצל של החיים האמיתיים ונחשבת ל'משוגעת עם החתולים', אבל מתחת לרעלה כשאף אחד לא רואה היא מלאת כוח ועורמה. הסרט מתאר 24 שעות בחייה של רווקה חרדית הפעילה רשת לא חוקית של סחר בתרופות במטרה לעזור לנשים במצוקה.

בפרס UMC להפקה, תרומת אברהם פרחי וחיליק מיכאלי זכה הסרט:
דבק – תסריט ובימוי: אוריה הרץ, מפיק: טל בכר

דילוג לתוכן