חדשות ועדכונים

קול קורא דוקו-ספורט – הזוכים במענק פיתוח והפקה

ערוץ הספורט וקרן מקור ממשיכים, זו השנה השנייה, לבנות יחד מסורת של השקעה בסרטי תעודה ישראליים מקוריים.
אנו שמחים לצרף השנה את פסטיבל דוקאביב לשותפות משולשת, ועל כך תודה רבה לגליה בדור מנכ"לית דוקאביב ולקרין ריבקינד סגל המנהלת האמנותית.
ככל שמדובר בערוץ ספורט אין זה מובן מאליו שהוא יצטרף אל גופי השידור התומכים ביצירה הדוקומנטרית. על כך תודה רבה גדולה לתומר תורג'מן, מנכ"ל הערוץ על האומץ, האמונה והמחויבות. זוהי הצבעת אמון ביכולות היוצרים הישראלים להרחיב את חשיפת הקהל לדרמה, להתרחשויות, לדמויות ולרגשות המאפיינים קולנוע דוקומנטרי המתרחש על רקע אחד מענפי הספורט.

דון סטפנו של יאיר אגמון, טל בכר ואורי לוי הוא הזוכה במענק הפקה על סך 500,000 ש"ח.
סטפנו קוזין הוא מאמן הכדורגל האיטלקי הראשון בליגה הפלסטינית. באמצעות מעקב קולנועי אחר שגרת היומיום של קוזין, ועבודתו האינטנסיבית במועדון "אהלי ח'ליל" בחברון בעונת 2019-2020, תיחשף התקווה והמשמעות שיכולים אחד עשר שחקנים ומאמן אחד להעניק לחיים מעבר לגדר ההפרדה, תוך בחינה אינטימית ודרמטית של הקשר בין הסכסוך לבין מגרשי הכדורגל.

לחצות את הקווים של ראובן ברודסקי הוא הזוכה במענק פיתוח על סך 15,000 ש"ח.
הסרט מכניס את הצופים אל עובי הקורה של אחת התופעות המושתקות ביותר בעולם הספורט – פגיעה מינית של ספורטאיות בעיקר על ידי מאמניהם. דרך עדויות על פגיעות עבר ומעקב אחר תלונה המתגבשת בהווה, ידבר הסרט על יחסי כוחות לא מאוזנים בין ספורטאיות לסגל הגברי, ועל המערכת העושה את צעדיה הראשונים בהכרה בנושא אך עדיין מפקירה, אינה מפקחת ואינה מסוגלת לפעול כדי למנוע פגיעות מיניות.

דילוג לתוכן